Günlük olarak düzenli su içilmesi cilde oldukça fayda sağlayan unsurlardan en önemlisidir. Bu durum cildinizi neme doyurarak daha canlı görünmesine yardımcı olacaktır. Yaş almanıza rağmen sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, sigara kullanımına son verin. Bu zararlı alışkanlık da cildin nem dengesini alt üst ediyor ve derin kırışıklıklar oluşmasına yol açıyor.

Fast-food ve pek çok tatlı yiyecek belki herkeste sivilceye neden olmuyor ama cildin mat ve yorgun görünmesinde etkili. Cildinizin gerçek anlamda sağlıkla ışıldamasını istiyorsanız, mönünüzde taze besinlere ve vitamine yer vermelisiniz. Cildinize yatırım yapmak istiyorsanız, gece bakımını ihmal etmeyin.

Göz kremleri ve roller’larınızı kullandıktan sonra buzdolabında saklamak, ürünlerinizin ömürlerini uzatacaktır. Aynı zamanda sürdüğünüzde cildinizde tazelik etkisini anında hissetmenizi sağlamaları ve göz altındaki şişlikleri de büyük oranda yok etmektedir.

Sabah saatlerinde cilt temizleme ürünlerinden uzak durum! Sabah yapılan cilt temizliği cilde stres yüklüyor. Bunun yerine yüzünüzü soğuk suyla yıkamanız, hem kan dolaşımını hızlandırmanıza yardımcı olur hem de açılmış gözeneklerin daralmasını fazlasıyla sağlamaktadır.