Saçlar için yıkama ve kurulama rutinleri oldukça büyük önem taşımaktadır. Saçınızı kurutmadan önce mutlaka kremle yumuşatmanız gerekmektedir. Bu saç tellerinizin kurumasını önleyerek saçlarınızın daha kısa sürede uzamasına yardımcı olacaktır.

BAKIM YAĞLARINDAN FAYDALANIN

Duştan sonra, saçınızı kurutmadan önce saçınıza az miktarda koruyucu bir bakım kremi ya da yağı uygulayın. Bu işlem saçınızı kurutma makinasının verdiği zarardan koruyacaktır.

SAÇ MASKESİ YAPIN

Haftada bir defa olmak üzere yapacağınız saç maskesiyle saçlarınıza hem bakım yapmış olcakasınız hem de yıpranmış saç tellerinizin onarılmasında büyük ölçüde katkı sağlayacaksınız. Özellikle saçlarını boyatanlar için çok önemli bir unsur. Boyanın saça vermiş olduğu zarardan dolayı, saçlarınızı ya kendiniz evde ya da, kuaförünüze boyalı saçlar için uygun olan maskeden uygulatın.

SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİLERİNDEN UZAK DURUN

Maşalar, düzleştiriciler, fönler ve buna benzer şeyler. Saçımızı en büyük düşmanı bu ısıyla şekillendirici aletler. Dışarıdan kurtarıcımız gibi gözükseler de, sağlıklı saçlara karşı bir ekip bunlar. Saçlarınızın çok çabuk kırılmasına neden olan bu aletlerin ısısı saçınızı aynı zamanda yakıyor. Saçlarınızı sadece duş esnasında ve sonrasında değil günlük olarak sık sık taramanız saç diplerinizde masaj etkisi olacaktır.