Esmerler hangi farı kullanmalı, sarışınların ruj tonu ne olmalı? Kızıl saçlılar nasıl doğal görünümlü makyaj yapabilir? Bu noktada makyaj uygulamaları aslında kişiye ve sahip olduğu özelliklere göre farklılıklar içerecektir. Elbette bunlara kullanılacak renkler de dahildir. Mükemmel bir makyaj için renk eğilimlerini körü körüne değil, saç rengiyle de iyi bir uyum içinde olan makyaj ve renklerini seçmek önem taşımaktadır.

SİYAH SAÇLILAR

Gözleri vurgulamak adına yapılamamış dikkat çekici bir göz makyajını nude rujlar ve şeftali tonlarındaki bir allık ile tamamlamak süper bir sonuç ortaya çıkaracaktır.

SARI SAÇLILAR

Fildişi veya pembe renkli göz farı ve yanaklar içinde pembe bir allık seçebilirsiniz. Bunlar dışında gri, mavi boz kahve gibi göz farı renkleri de bu saç rengiyle uyumlu olacaktır.

KAHVERENGİ SAÇLILAR

Saçlarınız siyah veya koyu kahve gibi tonlar kadar koyu olmadığından cilt tonu veya göz rengi ile uyumlu tonları uygulamalısınız.

KIZIL SAÇLILAR

Koyu kızıl saç rengine sahipseniz, daha nötr tonları tercih etmenizde fayda var. Ayrıca pembe tonlu farları da deneyebilirsiniz. Gözleri öne çıkarıp, dudakları daha silik göstermek için nude tonları kullanmakta fayda var.