Oje sürme işleminiz bitince tırnak koruyucu ve parlatıcı ojelerle pedikürünüzü destekleyin. Ortalama 5 dakika kadar kurumasını bekleyin. Ojeniz sürekli yanınızda olsun, küçük soyulmalarda bile hemen düzeltin. Pedikürünüz bittikten sonra açık ayakkabı giymeyi tercih edin. Ne kadar kuruduğuna inanmış olsanız da, kapalı ayakkabı giyerseniz mutlaka bir aksilik olacaktır.

PEDİKÜRDE BU UNSURLARA DİKKAT!

Pedikür işlemi gerçekleştikten sonra tırnaklarınızı bir süre su ile temas ettirtmeyin.

Tırnaklarınızın kesimi ellerinizin mükemmel görünebilmesi açısından önemlidir. Aynı boy tırnaklar ellerinizde o muhteşem görünümü yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Tırnaklarınıza oje uygulamadan önce üzerinde pürüz olmaması için törpüleyin ardından oje renginizin daha belirgin olması için de ojenin altına bir base coat ürünü uygulayabilirsiniz.

OJE SÜRÜMÜ NASIL YAPILMALIDIR?

Oje sürümünde de tırnaklarınızın başından sonuna doğru hareketlerle uygulamanız ojenizin daha pürüzsüz durmasına yardımcı olacaktır. Ojelerin tamamen kuruması ve güçlenmesi için yaklaşık olarak 12 saat gerekir. Bu 12 saat içinde ojenizi bozacak hareketlerden kaçının.

AYAKLARDA PEELİNG İŞLEMİ

Peeling yapımını aksatmayın. Bu sayede ayak topuklarında oluşan istenmeyen görüntüden de kurtulmuş olacaksınız. Haftada bir kere yapsanız bile uzun süre de faydasını göreceksiniz.