Uzmanlara göre, ne yaptığından emin olamadığınızda parfüm sürme eğilimi taşıyorsunuz. Bazı parfümler vardır ki geçmiş anılarınızı tazeler. Annenizin veya babanızın kullandığı bir parfüm ile geçmişte yaşadıklarınız ile yeniden bağ kurabilirsiniz. Parfümlerin bu duyguları çağrıştırdığı gibi başka bir çok anı hatırayı da zihin tarafından çağrıştırabildiği biliniyor. Tüm bu etkileri de göz önüne alındığında sihirli bir iksir haline gelen parfümleri kullanmamak mümkün olmuyor. İşte bu çağrışımları ruhunuzda yaratan parfümlerin yapım aşamasını sizlerle paylaştık;

EVDE PARFÜM YAPMANIN PÜF NOKTALARI

Evde kendi imkânlarınızla hazırlayacağınız kokunuz içerisinde kimyasal bulundurmadan da güzel kokular elde edebilirsiniz. Farklı bir parfüm için hazırlamanız gereken malzemeler; saf su, misk, çam kozalağı, limon, elma, nilüferdir. Bu malzemeler isteğe ve uyuma göre değiştirilebildiği gibi, direkt olarak bir parfüm de oluşturulabilir.

İstediğiniz çiçekleri ve çiçek özlerini bir doğrama tahtasında ince ince doğrayıp bir çam kozalağının içerisine yerleştirin. Bu işlem çam kozlağının içerisindeki doğal özle birleşerek daha keskin bir koku halini alacaktır. Bu karışımı sıcak bir ortamda saklayınız. Ağzının kapalı olduğuna da emin olunuz. Yaklaşık olarak 6 hafta kadar beklettiğiniz parfümünüzü sakladığınız yerden çıkarmadan dinlendirin, bu durum parfümünüzün kalıcılığını arttırmasına yardımcı olacaktır. Son olarak çıkardığınız parfümü cam bir şişede ve serin yerde rahatça muhafaza edebilirsiniz.

KALICI PARFÜM YAPMANIN SIRLARI

Parfümünüzün kalıcı hale gelmesini istiyorsanız yapmanız gereken tek şey alkol oranını arttırarak içerisine daha keskin kokular eklemek olacaktır. Bu sayede daha kalıcı ve etkili bir parfüm oluşturmuş olacaksınız.