Uzmanlar, balık etli kadınlar ve çocukları hakkında daha önce kimse tarafından duyulmayan önemli açıklamlarda bulundu. Bilim insanlarının yaptığı çalışmalara göre, balık etli kadınların vücutları östrojen hormonunu daha fazla ürettiğinden dolayı bebeklerinin daha zeki olduğu belirlendi. Olması gerektiği kilodan daha fazla kiloya sahip olan kadınlar aynı anda birçok farklı işi yapabilme özelliklerinden dolayı, bebeklerinin daha zeki oldukları ortaya çıktı.

KİLOLU OLMANIN SAĞLIĞA FAYDASI VAR

Son zamanlarda apılan araştırmalara göre uzmanlar, kilonun özellikle orta yaşlara doğru olumlu etkilerinin olduğunu ve beyni koruduğunu ileri süriyor. Özellikle zayıflamak isteyen kadınların normalden biraz daha kilolu olmanın sağlığa getirdiği faydalarını mutlaka bilmesi gerektiğininin altını çizdi. 

BALIK ETLİ KADINLARIN BEBEKLERİ DAHA ZEKİ OLUYOR

Yapılan bir diğer farklı çalışmaya göre, balık etli kadınların bebeklerinin daha zeki olduğu tespit edildi. Bunun sebebi ise annenin kalça kısmında biriken yağların bebeğin beyin gelişimini olumlu etkilemesidir. Uzmanlar, sağlıklı bir beyin gelişimi için omega-3 yağı şart olduğunu açıkladı. Besinler yoluyla vücuda giren omega-3 yağı kadınların kalça ve bacak kısımlarında birikiyor. Yani bebeğe süt yoluyla geçen omega-3 annedeki yağlardan gitmektedir. Bu nedenle balık etli kadınların bebeklerinin zeki olması ise kaçınılmazdır.