Kaşlar güzel bir yüzde en çöm dikkat edilen unsurlardan olmaktadır. Kaşların bakımı kadar alınırken de oldukça titiz davranılması gerekmektedir. Özellikle tek bir kaş tanesinin bile ifademizi oldukça değiştirdiğini düşünürsek kaşların bazı kurallara göre alınması kaçınılmaz olmaktadır. İşte kaş bakımında mutlaka dikkat edilmesi gereken unsurlar;

KALIN KAŞLAR GÜZEL KADINLARIN VAZGEÇİLMEZ TERCİHİ!

Kibrit çöpü gibi ince kaşların modası yerine kalın kaş modası geldi. Büyümeyi güçlendirmek için kaşlarınıza günde bir kez hintyağı sürün ve epeyce uzayana kadar da onlara dokunmayı kendinize yasaklayın.

AYDA BİR DEFA KAŞLARINIZI ŞEKİLLENDİRİN

Ayda bir kez kaş aldırma ve şekillendirme için randevu alın, aradaki dönemde de kendiniz küçük dokunuşlar yapmaya kalkmayın. Kaşların büyüme dönemi biraz sinir bozucu olabilir, ama buna değer. İyi şekillenmiş kaşlar bir tür doğal yüz gerdirici rolü oynayabilir. Kaşlarınızı alırken, kaşınızın dış tarafındaki yayın inmeye başladığı en yüksek noktayı sağlama alın ve kulaklarınıza doğru devam edin. Kaşlar gözün doğal kavisini takip etmeli, yani köşeden başlamalı ve şakaklara doğru fazla uzamamalıdır.