Sürdüğünüz eyelinerin iki gözünüz içinde eşit düzgün görünmesi için gözünüzün dış köşelerine bant yapıştırabilirsiniz. Bu adımı uygularken bandın yapışkanlığını almayı unutmayın. Bu yöntem kuyruklu eyelinerı çekmenizi kolaylaştırır. Kuyruklu eyeliner çekerken göz kapağınızın dış köşelerine düz bir çizgi çekmeye çalışmak yerine önce üçgen şekli verip sonra göz kapağınızın iç tarafıyla kirpik hizasında birleştirin.

ELLERLE DESTEK OLUN

Eyeliner sürerken ellerin titremesi göz makyajınızı mahvedebilir. Bu yüzden eyeliner çekerken ellerinizle yanağınızdan destek alabilirsiniz.

NOKTALAR KOYUN

Fazla vaktiniz yoksa ve başaramayacağınızı düşünüyorsanız; ilk olarak kirpiklerinizin üstüne noktalar koyun. Vermek istediğiniz şekle göre noktaları birleştirin ve kurumaya bırakın. Zamanla eliniz alışır ve noktalara gerek kalmaz.

KESİK ÇİZGİLER DE KULLANABİLİRSİNİZ

Sizin için en kolayı ve uygun olanı hangisiyse onu tercih edin. Bu arada likit, jel ya da kalem arasında da bir tercih yapın. Denemeleriniz sizi mükemmele ulaştıracaktır.

CİLDİNİZİ SAĞA SOLA ÇEKİŞTİRMEYİN

Dağılan kısımları pamuklu çubuk yardımıyla, sonradan da temizleyebilirsiniz. Bu sayede bu işlem sizi yanıltmamışi olacak ve kusursuz bir eyeliner uygulamasını başarıyla uygulamış olacaksınız.