Çok kavisli, incecik kaşlar.Kaşın ne kadar inceyse o kadar makbul olduğu bir dönemdi.2. Düz kaşları kavislendirmek için jiletle almak.Nasıl ki günümüzde ortalık kaş kontüründen geçilmiyorsa, kavisli kaşlara sahip olanlar düz bir görünüm için kaşlarının bitiş noktalarını komple alıyorsa; o yıllarda da düz kaş yapısına sahip olanlar kavisli bir görünüm için kavis bölgesini jiletle alır ve yerine yüksek bir kavis çizer ya da dövme yaptırırlardı.

Bol pudrayla yüzü tamamen matlaştırmak.O zamanlar ne günümüzdeki hafif pudralar, ne de çeşit çeşit makyaj fırçaları vardı. Süngere bir katman olarak aldığımız pudrayla tüm yüzü kaplardı.


Kirpikleri örümcek bacağı gibi yapan kalitesiz rimeller. Bugünkü gibi hacim vereni, uzatanı, tek tek ayıranı gibi seçenekler yoktu tabii. Saça ve kirpiğe sürmeyi çok sevdiğimiz bu rimeller, gençlere ve çılgın döneme uyuyordu.

Gözün altını, içini siyah kalemle doldurmak.İnsanı yorgun, göz altlarını daha da mor gösterdiğini henüz keşfedilmemişti.Yüze ve tırnağa yapıştırılan dandik süsler. Dişe yapıştırılan taşlar.Bu trend dişçiler tarafından kalıcı şekilde uygulanıyordu, geçici taşlar dişte durmadığı için pek çok kişi bu havalı trendi yakalayamadı.