Makyaj uygulamalarının ardından oldukça fazla kullanılan makyaj temizleme suları makyajın kökten temizlenebilmesi adına oldukça önemlidir. Hassas ciltlerin bir pamuk yardımıyla uygulayabildikleri bu temizleme suları makyajın temizlenebilmesi açısından oldukça önemlidir. Özellikle yağ içeren makyaj temizleme sularının gözlere uygulanan rimellerin çözünüp çıkabilmesi adına oldukça faydası bulunmaktadır. Suda erimeyen makyaj malzemelerini ve waterproof özelliği taşıyan ürünleri oldukça iyi temizleyebilmektedir.

Krem şeklinde olan makyaj temizleme suları da özellikle cilt tipi kuru olan kadınlar için oldukça faydalıdır. Özellikle makyajın iyice temizlenebilmesi adına bu krem ürünlerin kullanılması cilde hem yarar sağlayacak hem de kuruluğun giderilmesine yardımcı olacaktır. Dudaklara uygulanılan mat rujların giderilmesinde de oldukça işe yarayan bu ürünler hem cildi besler hem de makyajın tamamen çıkmasını sağlar.

Makyaj temizleme ürünlerinin cildin hassasiyetine göre seçilmesi hem cilt için hem de makyaj uygulamalarının iyice çıkarılabilmesi için büyük önem taşır. Hem cilt sağlığını koruyup hem de işe yarayan yöntemlerden biri olan krem ve yağ içerikli temizleme suları cildimizi de korur.