Kıvırcık saçlar yapı gereği kabarık ve bir o kadar da kırılgandır. Kıvırcık saçlara sahip olan kadınlar kimi zamanlar saç bakımı yapmakta zorlanırlar. Saçların aşırı kabarık olması bu durumu en önemli nedenlerinden birisidir. Bu yüzden kıvırcık saçlar ekstra bakıma ihtiyaç duyarlar. İşte güzel ve sağlıklı kıvırcık saçlı kadınlar için hazırladığımız mucizevi öneriler...

Normal şampuanlar saçların kurumasına ve cansuız görünmesine neden olur. Normal şampuanların yerine kremli şampuanları tercih edin. Özellikle kırvırcık saçlar için üretilen bu kremler saç derisini canlandırır. Böylece daha canlı saçlara sahip olursunuz.

Kıvırcık saçlar, kırılmaya en fazla meyilli olan saçlardır. Kıvırcık saçlarınızı özellikle ıslakken taramayın. Çünkü saç ıslakken daha kırılgandır. Banyo yaptıktan sonra bir fırça yardımıyla fırçalayın.

Saçlarınızı doğal yollardan kurumaya bırakın.

Kıvırcık saçların yapısı genelde kurudur. Saçları boyamak saçı daha fazla kurutur. Bu yüzden kimyasal saç boyalarını kullanmamaya özen gösterin. Özellikle saç açıcı boyaların kullanımını azaltın.

Kıvırcık saçlarınızı daha havalı göstermek için kat kesimlerini tercih edin.

Saçlarınızı lastik yerine yumuşak tokalar ile toplayın.