Cilt bakımı için mutlaka güzellik salonuna gitmeniz gerekmiyor. Evde de peeling uygulayabilirsiniz, üstelik de kendi üreteceğiniz bir formülle. Rujunuzun ömrünü uzatın. Farklı tonlar için ayrı ayrı rujlar kullanmak yerine, ufak hilelerle aynı ruju uzun süre kullanabilirsiniz. Örneğin; parlak bir görüntü için, ruju, ince bir tabaka halinde dudaklarınıza sürdüğünüz vazelinin üzerine sürün. Ardından bu tarifleri düzenli bir şekilde kullandıktan sonra da cildinizdeki faydalarını çok rahat fark edebileceksiniz.

Yepyeni sürülmüş ruj görüntüsü hoşunuza gitmiyorsa, parmak uçlarınızı kullanarak bunu değiştirebilirsiniz. Mat görünüm için biraz pudra sürebilir, gece kullanmak için de ruju koyu renk bir farla karıştırabilirsiniz. Saç ürünlerini ıslak ve kuru kullanın. İki ayrı şekillendiriciye para ödemektense, bir tanesini tüm ihtiyaçlarınız için kullanın. Dudaklarınızın nemlenmesi amacıyla sadece dudak için üretilen dudak balmlarını kullanmak yerine farklı bölgelerde de kullanılan vazelinin dudaklarınızda kullanılması hem dudaklarınızın nemlenmesini sağlayacak hem de yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm sağlayacaktır. Bu görünüme daha da renk katmak isterseniz içeriğine rengini beğendiğiniz bir pigmenti ilave edebilirsiniz.

SAÇ KIRIKLARI

Herhangi bir nemlendiriciyi, gece yatmadan önce saç uçlarına sürerseniz sabah pürüzsüz saçlarla uyanırsınız.

KİRPİK BAKIMI

Kirpik maşasını kullanmadan önce, fön makinesine tutarsanız kirpiklerinizin daha kolay şekil almasını sağlarsınız.

PARFÜM KULLANIMI

Parfümünüzün kalıcılığını arttırmak istiyorsanız uygulamak istediğiniz bölgeye ilk olarak vazelin sürün. Böylelikle kalıcılığını arttırmış olursunuz.

SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Saçınıza doğal bukleler yapmak istiyorsanız saçlarınıza maşa yaptıktan sonra üzerinden düzleştirici ile geçin. Son olarak saç spreyi ile sabitleştirebilirsiniz.

FONDÖTEN KULLANIMI

Fondöteniniz yoğunsa ve yüzünüze sürdüğünüzde tabaka gibi bir görüntü oluşturuyorsa yapısını biraz inceltmeniz gerekir. Bunu gerçekleştirmek için az miktarda nemlendiriciyi fondöteninizle karıştırabilirsiniz.