Kimyasallara para harcama derdine son! Kadınların en büyük sorunlarından biri olan kirpikleri, artık evde doğal yollarla hazırlayabileceğiniz malzemelerle dolgunlaştırmak ve hacimli görünmesini sağlamak artık çok basit... İşte kirpikleriniz için evde doğal yollarla hazırlayabileceğiniz serum tarifi...

MALZEMELER

1 yemek kaşığı Hint yağı

1 yemek kaşığı Badem yağı

2-3 damla Argan yağı

2-3 damla Hindistan cevizi yağı

2-3 damla Üzüm çekirdeği yağı

YAPILIŞI

Yukarıda saydığımız yağların hepsini temiz cam bir şişenin içerisine dökün ve güzelce karıştırın, yağlar tamamen karışana kadar iyice çalkalamaya özen gösterin.

KULLANIMI

Her akşam düzenli olarak yatmadan önce, temiz bir kirpik fırçasıyla hazırladığınız karışımı kirpiklerinize ve kaşlarınıza uygulayın. Fazlalıkları kirpik diplerinize yedirebilirsiniz. Sabahları uyanıp yüzünüzü yıkarken kirpik ve kaşlarınızdaki kalan kalıntıları mutlaka yıkayın.

Bu seruma ek olarak;

KAŞ VE KİRPİK DOLGUNLAŞTIRAN KARIŞIM

1- Uzmanlar, kirpiklere her gün düzenli bakım yapılması gerektini önerdi. Bir kirpik fırçası yardımıyla, kirpiklerinizi günde iki defa fırçalayın. Eğer o anda elinizde kirpik fırçanız yoksa temiz bir maskara fırçası da kullanabilirsiniz. Fırçaya birkaç damla E vitamini içeren bir yağ ilave edin. E vitamini yağı, kirpik dökülmesini önlerken aynı zamanda kirpiklerinizi yumuşak ve dolgun göstermeye yardımcı olur.

2- Kirpiklerinize doğal zeytinyağı uygulayın. Bir pamuğa birkaç damla doğal zeytinyağı dökün ve kirpiklerinizin üzerine uygulayın. Uyguldaıktan beş dakika sonra ılık su ile durulayın. İstediğiniz sonuca kısa sürede ulaşacaksınız.

3- Uyumadan önce kirpiklerinize vazelin sürün ve sabah uyandığınızda ılık su ile durulayın.

4- Yaptığınız göz makyajını özellikle kirpiklerinizden çıkarmaya başlamaya özen gösterin. Göz makyajınızı çıkarırken kibar davranmaya özen gösterin.

5- Özellikle son zamanlarda moda olan, kirpik kıvırıcı aletini kullanmayı bırakmalısınız. Çünkü kirpik kıvırıcı aletler, kirpiklerin kırılmasına ve dökülmesine neden olur.