Kadınların en çok yakındığı problemlerinden biri de kirpiklerinin kısa olması ve uzamaması. Bu durum kadınların görselliği açısından da sorun ettiği bir problemdir. Bu nedenle kirpiklerinin kısalığından ve uzamamasından şikayet eden kadınlar için kirpik uzatma yöntemlerini hazırladık. İşte doğal yollardan kirpiklerinizin uzamasını sağlayacak o yöntemler...

Kirpikleriniz sürekli dökülüyorsa ve uzamıyorsa sağlıksız besleniyor olabilirsiniz. Sağlıklı yaşam için vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminleri düzenli olarak aldığınızda, kirpikleriniz istediğiniz boyuta gelecektir. Sağlıklı ve dengeli beslenme aynı zamanda kirpiklerin dökülme sorununu da engeller. 

Kadınlar gün içerisinde yorgun olduğunda makyajlarını çıkarmadan uyurlar. Bazı zamanlarda ise uyuyakalırlar. Göz makyaj varken uyuyakalmak çok zararlıdır. Özellikle rimelle ve göz kalemiyle yattığınız zaman kirpiklerinizin hava almasını önlemiş olursunuz. Buda kirpiklerinizin dökülmesine sebep olur.

Kirpiklerinizin dökülmesini önlemek için besleyici yağlar kullanmanız gerekmektedir. Özellikle kirpikleriniz için tercih edeceğiniz yağlardan biri saf zeytinyağı olmalıdır.  Her gün uyumadan önce zeytinyağı ile kirpiklerinize bakım yapabilirsiniz.

Eğer aşırı makyaj yapıyorsanız, kirpiklerinizinm dökülme sorunu da kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle arada kirpiklerinizi dinlendirmeniz gerekmektedir.

Vazelin, kirpikleri uzatmadan en önemli bakım malzemelerinden biridir. Yatmadan önce vazelini, kulak çubuğu yardımıyla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.