Draping makyajın en dikkat çekici yanı, geçen sene moda olan kontürlü bronz makyajın aksine oldukça bol renkli ve insanın içini açan bir yapıya sahip olması. Maalesef geçtiğimiz sene uygulanan bronz konturlama tekniği o kadar çok tepki çekti ki, bu trendi uygulayanlar artık draping makyajın daha iyi bir tercih olduğunu düşünüyorlar.

ALLIK UYGULAMASI TÜM YÜZE YAPILIYOR

Draping makyajı uygulamak için tek sahip olmanız gereken şey bir allık ve allık fırçası. Allık olarak pembe yahut daha alternatif bir şey arayanlar için şeftali en iyi tercihler arasında. Bunun için tek yapmanız gereken yüzünüzdeki belli başlı noktaları allığınızı kullanarak biraz renklandirmek.

KAŞ VE ÇEVRESİNE UYGULAYIN

Bu noktalar arasında gözün kaş bölümü ve çevresi, elmacık kemikleri, çene ucu ve boynun her iki yanı gibi bölgeler bulunuyor. Fakat en çok yapılan hatalardan bir tanesi, kontür gibi çok yoğun bir şekilde makyajı uygulamak.

CİLDİNİZİ DOĞAL VE AYDINLIK GÖSTERİYOR

Bu makyaj türünün en önemli özelliği size doğal ve aydınlık bir hava vermesi. Bunun sağlanabilmesi için çok yoğun bir kullanımdan kaçınmalı, olabildiğince doğal bir şekilde allığı belirtilen noktalara yaymalısınız.