Öncelikle sağlıklı bir makyaj uygulaması için makyaj malzemelrrinin sağlığa yararlı olması oldukça önemlidir. Son yıllarda oldukça fazla kullanılan mineral makyaj malzemelerinin kullanılması oldukça önemlidir. Cilt üzerine uygulandığında cildin neml,i olması ve herhangi bir kuruluğa sebep olmaması büyük önem taşımaktadır.

Özellikle makyaj malzemelerinin seçiminde ışıltılı ürünlerin seçimi de önemlidir. Bu durum cildinizin daha sağlıklı ve genç görünebilmesi adına oldukça yararlı olmaktadır. Bakım ürünlerinin doğru bir şekilde yüze uygulandığından emin olduktan sonra makyaj uygulamasına geçebilirsiniz. Öncelikle fondöten kullanımını sadece renk eşitsizliklerini önlemek amacıyla yapmak hem daha sağlıklı hem de daha genç görünmenizi sağlayacaktır.

Makyaja başlarken makyaj süngerinin yeterince nemli olmasına dikkat edin. Fondöteni süngerle uyguladıktan sonra da toz ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede likit ürünlerin kalıcılığını da büyük oranda sağlamış olabileceksiniz. Far ve allık uygulamasından sonra sizi daha canlı gösterecek renklerden seçtiğiniz rujun dudaklarınızı nemlendirdiğinden emin olduktan sonra kullanımına başlaybilirsiniz. Bu adımda dikkat edilmesi gereken unsur ruj seçiminin parıltılı ve canlı bir görünüme sahip olmasıdır. Son adımı da bitirdiğimzde mükemmel bir makyaj uygulamasını da sonlandırmış olacağız.