Tonu doğru yere uygulamanız gerekir. Büyük ve çarpıcı bir bakış vermek için en önemli nokta göz kapağının en geniş olduğu orta kısmıdır. Kirpiklerin tam ortasında olan bu kısma daha çok renk ekleyin ve bu sayede göz kapağınızın üst kısmında uygulayacağınız daha açık ve yumuşak rengi daha iyi vurgulayabilirsiniz. Parlak göz kalemi ve eyeliner kullanmak gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterecektir.

ÇİZGİ KURALI

Bu tekniğin püf noktası göz rengiyle aynı tonda açık bir far ve aynı farın daha koyu bir tonunu göz kapağı üzerindeki çizgide kullanmak. Bu yöntemle gözleriniz daha büyük görünür.

BEJ TONLARINDA MAKYAJ

Işıltılı ve parlak olanlarındansa bej ve kahverengi tonlu eyelinerlar daha doğal durur. Işıl ışıl bakışlar için göz şeklinizi ortaya çıkarmanız gerekmektedir. Gözlere daha fazla ifade verebilmek için göz kapağınızın aşağısına ve yukarısına açık kahverengi far uygulayın. 

DUMANLI GÖZ MAKYAJI

Kirpik diplerine kalem çekildikten sonra gözlerin çok karanlık görünmemesi için gözkapağının her yerine ten rengi göz farı uygulayın ve daha sonra kalemi önce üst kirpik diplerine daha sonra da alt kirpik diplerine uygulayın. Bu çizgileri birleştirerek dumanlı etkiyi görebilirsiniz.