Gözaltı morlukları makyaj yapan kadınların en büyük sorunudur. Özellikle gözaltlarında koyu halkalara sahip olan kadınlar bir türlü bu karanlık görüntüyü aydınlatamazlar. İşte herkesin elinin altında bulunan malzemelerle yapacağınız makyajımız için gerekenler;

MAT KIRMIZI RUJ

Renk skalasında da belirtildiği gibi kırmızı rengi özellikle siyahı kapatmakta ve aydınlatmakta birebir kullanılmaktadır. Kırmızı ruju nemlendirdiğimiz göz altlarımızı kapatacak şekilde yayıyoruz ve sabitlenmesini bekliyoruz.

KAPATICI

Rujun ardından ten renginize uygun bir kapatıcıyı kırmızı renk nötrlenene kadar yayıyoruz. Bu sayede ten rengimize uyumlu mükemmel kapatma işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu işlemi yapmamızın temel sebebi kırmızı rujla aydınlattığımız göz altı morluklarımızın ren eşitliğini sağlamaktır.

TRANSPARAN PUDRA

Makyajımızı sabitlememiz ve gün boyu yüzümüzde kalmasını sağlamak için transparan pudraya ihtiyacımız olacak. Transparan pudrayla göz altlarımızı pişirme işlemi yapacağız. Bunun için transparan pudra sürüldükten sonra 5-10 dakika beklemeniz gerekmektedir. Bekledikten sonra seyrek bir fırça yardımıyla kalan pudrayı süpürebilirsiniz. İşte kusursuz ten makyajınız hazır! Bu makyaj hilesiyle göz altı morluklarınız hiç olmamışcasına mükemmel görünecek.