Allık seçimi makyaj uygulamanızın daha canlı ve mükemmel görünebilmesi adına oldukça önemlidir. Özellikle doğru renk seçimini göz renginize göre belirliyor olmanız renkler arasında çok iyi bir kontrast yaratacaktır. İşte göz renginize göre hangi renk allık seçimi yapmanız gerektiğini sizler için anlattık;

MAVİ GÖZLER

Şeftali ya da donuk pembe gözlerinizi daha parlak gösterecek. Mürdüm. Gözlerinizi derinleştirmek yerine onları daha da arka plana atar.

YEŞİL GÖZLER

Pembenin her tonu. Bu renk gözlerinizin yeşilini daha da belirginleştirip onları daha çarpıcı gösterir. Koyu mor. Gözlerinizdeki yeşil beneklerin görünürlüğünü ortadan kaldırır.

KAHVERENGİ GÖZLER

Vişne rengi. Koyu renk gözler genellikle yeşil benekler içerir, dolayısıyla pembemsi vişneler onları gün yüzüne çıkarır. Kahverengi ve renksiz tonlar. Yeşil beneklere karışır, bu da sizi donuk ve renksiz gösterir.

ELA GÖZLER

Alt tonlarında açık mor olan pembeler örneğin leylak. Böylece göz bebeğinizin etrafını renklendiren yeşil, siyah ve koyu sarı hareler daha da belirginleşecek. Turuncumsu pembeler. Bu renkler elanın alt tonundaki griyi köreltir.