Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak oldukça zahmetli ve çaba gerektiren bir süreçtir. Doğru beslenmeye dikkat edilmezse bu durum karın bölgesinde yağlanmaya sebebiyet verecektir. Düzenli spor yapmak, sağlıklı beslenmek karın yağlarını yakmak için yeterli olmayabilir. Sizlere göbek yağlarınızı neden eritemediğinizi açıklıyoruz.

AÇ KALMAMAK GEREKİYOR

Kahvaltı yapmıyorsunuz, öğlen yemek yediniz, öğleden akşama kadar yine açsınız ve akşam yemek yediniz. Aslında çok hafif yediniz ama karın bölgenizde ciddi bir yağlanma var. Çünkü vücut aç kalıyor. Vücut uzun süreli aç kaldığı için de tekrar yemek yediğinizde kendini korumak adına, yağ deposundan harcayacağını bildiği için, yediğiniz her şeyi yağ olarak tekrar depoluyor. Uzun süre aç kalmayacağız. Mümkün olduğunca ara öğünler yenilmelidir.

SEBZE MEYVE VE BESİNLER

Havuç, bezelye, pirinç pilavı, patates, muz, kavun, kayısı, üzüm ve kuru meyvelerin yerine elma, kiraz, çilek, erik, şeftali gibi meyvelerin tercih edilmesi gerekiyor.

UNLU MAMÜLLERDEN UZAK DURUN

Beyaz ekmek tüketmek yerine yulaflı ve kepekli ürünlerle beslenmek vücudumuz ve özellikle göbekde oluşan yağlarla savaşmayı daha çok kolaylaştırıyor.