Gece makyjı uygulamaları buğulu ve koyu renkli ürünlerle karşımıza çıkarken özellikle her zamanki makyaj uygulamalarının tersine göz alıcı bir tarzda uygulandıkları için fark yaratmaktadırlar. Nude tonlarda uygulayacağınız bir rujun ardından gözlerinize uygulayacağınız koyu tonlarda bir göz makyajı muhteşem görünmenize yardımcı olacaktır. Far uygulamasını dağıtarak sürerseniz gözünüzde buğulu bir efekt vererek daha masum bir görünüm katacaktır. Göz pınarlarına da ışıltılı bir far veya aydınlatıcı uygulamasından sonra o istediğiniz kusursuz makyajın ilk adımlarını atmış olacaksınız.

Makyajımızın daha uzun süre dayanması için makyaja başlamadan önce makyaj bazı kullanabiliriz veya makyaj tamamen bittikten sonra da makyaj sabitleyici spreyleri uygun uzaklıktan yüzlerine uygulayabiliriz.

İki yöntem de kolay ve zahmetsizdir. Gece göz makyajı rimelsiz olmaz. Bir kat yeterli gelmez ve mutlaka ikinci veya üçüncü katı rimel kurumadan uygulamak gerekir.

Kirpiklerinizi birbirine yapıştırmayacak bu sırada dolgun gösterecek ve topaklanma yapmayacak olan en iyi rimelinizi gece makyajı için bulundurmalısınız.

Işıl ışıl bir görünüm istiyorsanız cilt makyajınızın daha ıslak görünmesi gerekiyor. Bu görünüme katkı sağlamak için aydınlatıcı seçiminizi simli olanlardan yana değil teninize ıslak bir görünüm katacak olanlardan yana seçmelisiniz. Aydınlatıcınızı ıslak bir sünger yardımıyla kolaylıkla uygulayabilirsiniz.