Musluk sularının kloru cildinizi kurutabilir. Bu yüzden Fransız kadınlar genellikle ciltlerini suyla yıkamak yerine temizleyici sularla temizlemeyi tercih ediyor.

Cilt bakımlarına harcamadıkları vakti saçlarına ayıran Fransız kadınlar, 6 haftada bir saçlarını mutlaka kestirerek saçlarının sağlıklı ve parlak olmasını sağlıyor.

Fransız kadınlar cilt bakımı için sadece cilt temizleyicisi kullanıyor.Belki biraz da cilt serumuyla bu bakımı destekliyorlar.

Kırmızı rujları hemen ellerinin altlarındadır. Gördüğünüz gibi konu ilgi çekmekse, kırmızı ruj her ülkede odak noktası olmaktadır. Fransız kadınlar da tüm kadınlar gibi kendilerine şık bir görünüm katmak istediklerinde kırmızı ruj kullanıyorlar Sadece bunu biraz fazla yapıyor olabilirler.

Fransız kadınları fön makinesi kullanmıyor. Ne kurutmak için ne de saça şekil vermek için saç kurutucusu kullanmıyorlar. Saçlarına şekil vermek amacıyla bigudi kullanıyorlar.

Fransız kadınlarının sade ve doğal güzelliğinin en belirgin özelliği çok az makyaj yapmaları. Sadece belirginleştirmek istedikleri tek bir yer için makyaj malzemesi kullanıyorlar. Belki tek bir allık ya da kabaca sürülmüş bir rimel onlara yetiyor da artıyor.

Fransız kadınlarının en önemli özellikleri parfüm kullanımlarını yeterli düzeyde yapabilmeleridir.