Kadınların en çok önem verdiği ve dikkat ettiği konulardan biri, en güzel giysisi olan cildidir. Özellikle yaz aylarının yaklaşması kadınları cilt bakımı hakkında çeşitli araştırmalar yapmasını sağlar. Uzmanlar bu sebeple, cilt bakımına büyük katkı sağlayan yumurta maskelerini tavsiye ediyor. Cildin ışıltılı görünmesini sağlayan yumurta maskesi, aynı zamanda cildi sıkılaştırmaya, toparlamaya, sivilce ve akne gibi cilt sorunlarının tedavisinde etkilidir. İşte cilt sorunlarından sizi en kısa sürede kurtaracak ve evde basit yollardan hazırlayabileceğiniz yumurta maskeleri...

CİLDİ NEMLENDİRMEK İÇİN

Cildinizi nemlendirmek için öncelikle yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Buzdolabından bir yumurtayı alın ve çırparak köpürtün. Göz çevreniz ve ağzınız dışında tüm maskesi cildinize uygulayın. 10- 20 dakika bekledikten sonra silebilirsiniz.

SİVİLCELERDEN KURTULMAK İÇİN

Yüzünüzü öncelikle güzelce yıkayın. Duruladıktan sonra, yumurtanın beyazını köpürterek 2 kaşık limon suyu ekleyip çırpın. 1-2 kaşık bal ilave edin. Ağzınız ve göz çevreniz hariç yüzünüze uygulayıp 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

GÖZ ALTI ŞİŞLİKLERDEN KURTULMAK İÇİN

Yumurtayı göz altlarınıza güzelce uygulayın. Yumurtanın içini çıkarın ve çıkardığınız zarı göz altlarınıza uygulayın. Gözlerinize temas etmemesine dikkat edin. Göz altlarınızda gerilme oluşmaya başladığında ılık suyla yıkayın.

SAÇLARINIZI PARLATMAK İÇİN

Buzdolabınızdan aldığınız 1 yumurtanın sarısını güzelce çırpın. Çırptığınız yumurtayı yarım saat beklettikten sonra, soğuk suyla yıkayın ve ardından şampuanlayın.