Cilt üzerinde oluşan tüm olumsuzluklar nemsizlikten kaynaklanmaktadır. Cildinizin kötü sonuçlara maruz kalmaması icin ise sürekli nemli ve sağlıklı olması gerekmektedir. Bu görünümü sağlayacak en önemli ürün ise nemlendiriciler olmaktadır. Özellikle kadınların sık sık kullandığı bakım ürünlerinden olan nemlendiriciler iyi bir bakım rutininin vazgeçilmez parçası olmaktadır. Peki onlarca para verdiğiniz nemlendirici ürünleri evinizde kolayca yapabileceğinizi biliyor muydunuz? İste evinizde kolayca yapabileceginiz cilt nemlendirici kür tarifleri;

MALZEMELER

5 ml balmumu

15 damla kakao yağı

15 damla buğday tohumu yağı

15 damla badem yağı

3 damla lavanta yağı

DUDAK KORUYUCU NEMLENDİRME KÜRÜ TARİFİ

Lavanta hariç bütün malzemeleri bir kaba koyun. Kabı, içi su dolu bir tencerenin ortasına yerleştirip karışım eriyene kadar ateşte karıştırın (benmari usulü). Balmumu eriyene kadar bekleyin. Bütün karışım eridikten sonra soğumasını bekleyin ve lavanta yağını ekleyin. Küçük bir kavanoza çökmesi için bekletin.

Eğer bitmiş bir ruj veya dudak koruyucu kabınız var ise karışım donmadan içine doldurun. Dudak koruyucu kreminiz hazır. Artık Kendi kreminizi hazırladınız güvenle kullanabilirsiniz.