Bir bardak su, yarım bardak sirke ve yarım bardak votka ile iyice karıştırın ve bir sprey şişesine boşaltın. Temizlemenin yanı sıra dezenfekte etmek için de birkaç damla okaliptus yağı ekleyin. Bu karışım, kireç ve yağın kolayca giderilmesini sağlar. Kirli davlumbaz filtresini suyla ıslatın ve çamaşır suyuna batırılmış bir diş fırçasıyla ovun. 10 dakika bekletin ve musluğun altında durulayın. 

FIRIN TEMİZLİĞİ

1 fincan kabartma tozu alıp, 1 çorba kaşığı deterjan ekleyin ve sıvı bir hamur kıvamına gelene kadar su ilave edin. Bu macunu kirli yüzeylere uygulayın ve 15 dakika bekletin. Sonra bütün fırını yıkayın.

BUZDOLABININ YIKANMASI

Bu formül, buzdolabınızın içini yıkamanıza ve kokudan arındırmanıza yardımcı olacaktır. Sadece 2 çorba kaşığı kabartma tozu suyla seyreltin. Bu çözeltiyle tüm yüzeyleri silerek temizleyin.

Sabunlu suya batırılmış bir süngerle buzdolabını tekrar silin. Sonrasında kalan köpükleri iyice yıkayın, aksi takdirde leke kalabilir. En çok toz biriken buzdolabının arkasını temizlemeyi unutmayın. Bunun için küçük bir fırça kullanın.

KİRLİ BULAŞIKTAKİ LEKELERİ ÇIKARMAK

Süngerin üzerine biraz hardal dökün ve bulaşıklarınızı yıkayın. Sonra onları musluk altında durulayın.  

OCAK TEMİZLİĞİ

Bir ocağın üstünü temizlemek için bir diş fırçası ve diş macunu alın. Diş fırçasına biraz diş macunu koyun ve yanmış yerlerin üzerine sürtün. 10-15 dakika bekleyin ve sonra ıslak bir mendille yüzeyi silin.