Bebek sahibi olmak vücudumuza garip şeyler yapar. Bu görüntüden şikayet etmek yerine yeni sizi sevmeyi öğrenin. Kıyafetlerin bedenlerine bakmayı bırakın. Etiketleri okumayı değil, vücudunuza uygun olup olmadığına bakmaya başlayın. Her dükkanın veya markanın kıyafet boyutları biribirinden farklı oluyor. Kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler tercih edin.

Pantolonlarınız dar geliyor diye üzülmeyin. Öncelikle bu yaşadığınız şeyleri, milyonlarca kadının da yaşadığını unutmayın. Bedeninizi toparlamak için spor yapın ama size küçük gelen kıyafetleri dert etmeyi de bırakın. İhtiyacınız varsa bir beden büyük pantolonlar alın. İçinde rahat olduğunuz kıyafetlerle daha mutlu olacaksınız.
Giymekten hoşlandığınız şeyleri giymekten çekinmeyin. 

Çocuklarınıza ilettiğiniz mesajı düşünün. Çocuklarınız eğer sürekli bedeninizden şikayet ettiğinizi duyar ve mutsuzluğunuza şahit olursa, kendi bedeniyle barışık olmak konusunda sorunlar yaşayacaktır. Onları pozitif düşünmeye yönlendirin. Çocukların, sahip oldukları bedeni severek büyümeleri, kendilerine güven duymalarını sağlayacaktır.

Vücudunuzda sevdiğiniz yerlere odaklanın. Çok güzel gözleriniz var veya insanlar saçlarınız hakkında size sürekli iltifat ediyor. Bu mesajları dikkate alın. Olumsuz değil olumlu şeylere odaklanın ve pozitif olun.