Kimyasal makyaj temizleme malzemelerine tonlarca para verme derdi sona eriyor. Artık birkaç doğal yöntemle de makyajınızı çıkarmak mümkün. Nasıl mı? Gelin hep birlikte öğrenelim. İşte doğal yollardan makyaj çıkarmanın püf noktaları...

DOĞAL YOLLARLA MAKYAJ NASIL ÇIKARILIR?

Herkes tarafından bilinmeyen ve adı sıklıkla duyulmayan cadı elması bitkisi ile zeytinyağını karıştırdığınızda, adeta mucizevi etkisi yaratıyor. Cilt yüzeyinde oluşan kiri temizleyen bu karışım, cildi hem sıkılaştırıyor hem de nemlendiriyor.

Aloe Vera, tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği bir bitki türü özelliğine sahiptir. Aloe vera bitkisini kullanmanın en basit yolu, iyice soğutmak ve bir makyaj  pamuğu yardımıyla yüzünüzü silmektir. Böylelikle cildiniz nemlenmiş olacaktır.

Birkaç damla pamuğa damlattığınız jojoba yağı ile de yüzünüzü temizlerken aynı zamanda nemlendirebilirsiniz. Dikkatli kullanmaya özen gösterin, aksi taktirde cildinizde lekelerin oluşması kaçınılmaz olacaktır.

Salatalık suyu, cildi doğal yöntemlerle temizlemenin bir başka mucizevi yolu. Cildi nemlendirirken, aynı zamanda toparlanmasını da sağlar.

Cildinizi süt ile sildikten sonra soğuk suyla durulayın. Süt  cildi nemlendiririrken aynı zamanda toksinlerden arınmasına yardımcı olur.