Yaz tatili geldiğinde özellikle cildimiz mevsim değişikliklerinden fazlasıyla etkilenmektedir. Cildimize etki eden bu kötü unsurları yok edebilmek adına da cilt bakımını düzenli yapmak ve tenimize özen göstermek büyük önem taşımaktadır. işte bu bakımları evinizde kolayca yapabilmeniz adına cilt bakımı tavsiyelerinde bulunduk.

Yüzünüzü yıkadıktan sonra bir kap yoğurdun içerisine katacağınız limon yağını yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapar şekilde uygulayın. Bu uygulama sayesinde cildiniz mikroplardan ve ölü hücrelerden hızlıca arınacaktır.

Bir miktar taze yulafı pişirerek ezin ardından içerisine bal ve zeytinyağı ekleyerek yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapar şekilde peeling işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Cildiniz temizlendikten sonra yoğurdun içerisine katacağınız limonla göz altlarınız için harika bir kür yaratabilirsiniz. Bu kür sayesinde göz altlarınızda oluşan koyu halkalardan ve şişliklerden kurtulabilmek mümkün olabiliyor. 

Cildinize nemlendirici olarak kullanabileceğiniz yağlardan olan argan yağı içeriğindeki cilde fayda sağlayan asitlerle hem nemlendiriyor hem de cildin sıkılaşmasına destek oluyor. Argan yağı cilt tarafından kolayca emilebildiği için de oldukça kullanışlı ve sağlıklı olmaktadır.