Cildinizin bakımının iyi yapılması ve cilt kusurlarından arındırılması doğru ve mükemmel bir makyajın temeli olmaktadır. Bu sebeple yaptığınızı makyajda öncelikli olan unsuru cildin doğru temizlenip ölü derilerinden iyice arındırılmış olması olacaktır. Bu adımın cildinize uygulandıktan sonra nemlendirme aşamasının da doğru bir şekilde tamamlanması ve cildin neme doymuş olması büyük önem taşımaktadır. Bu aşamaları da sona erdirdikten sonra cildinizde eğer fazla kırırşıklıklarınızı varsa ten makyajına başlamadan önce bu bölgeleri belirlemeniz gerekiyor. Bu bölgelere uygulayacağınız koyu renkte olan bir fondöten kırışıklıkların giderilmesine oldukça yardımcı olacaktır.

CİLDİNİZİN GERGİN GÖRÜNMESİNE YARDIMCI OLACAK MAKYAJ TÜYOLARI!

AYDINLATICI VE BRONZER KULLANIN!

Genellikle, çene kenarları, burunlar, kaş üstlerine ve yanları dudak üstleri kontürlemek için idealdir. Bronzer malzemesini bu anlamda kullanabilirsiniz. Aydınlatıcıları ile, elmacık kemiklerinize kullanmanız doğru bir adım olacaktır.


YOĞUN GÖZ MAKYAJLARI UYGULAYIN

Eğer, kaşlarınızı düz bir çizgi şeklinde kullanırsanız, gözleriniz daha düşük görüneceğinden tüm kırışıklıklarınızda ortaya çıkacaktır. Fakat, kavisli ve kalkık kaşlar kullanmayı tercih ederseniz, o zaman göz ve çevresindeki problemlerin görünümü azalacaktır. Dikkatleri gözler üzerinde yoğunlaştırmak ten makyajında oluşabilecek kusurların da kamufle olmasına yardımcı olabilmektedir.

MAKYAJ ÖNCESİ CİLDİNİZİ MUTLAKA NEMLENDİRİN

Makyaja başlamadan önce cildi nemlendirmek sağlıklı bir cilde makyajın daha iyi oturmasını ve kusursuz görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple bu adımı atlamadan makyaja başlamak istediğimiz o gergin cilt görünümüne de kolayca kavuşmamıza yardımcı olacaktır.