Özellikle kadınların en büyük problemlerinin başında gelen siyah nokta sorunu derdine son veriyoruz. Sizler için hazırladığımız doğal yöntemlerle siyah nokta probleminden kısa sürede kurtulmanız mümkün! İşte kısa sürede siyah noktalardan kurtulmanın doğal yolları...

BUHAR BANYOSU

Buhar banyosu, cildinizde oluşan tıkanmış gözenekleri açıp, siyah noktaların kalıcı bir şekilde temizlenmesini sağlar. Geniş bir kaba 1 litre kaynamış su ve 2 yemek kaşığı elma sirkesi koyun. Başınızın üzerine bir havlu örterek yüzündeki siyah noktalı bölgeyi buhara yaklaştırın. Gözeneklerin iyice açılması için yaklaşık 10 dakika beklemeniz gerekmektedir.

TARÇIN

Tarçın, siyah noktalarınız için mucizevi etki gösteren yöntemlerin başında gelmektedir. 1 yemek kaşığı bal ile yarım kaşık tarçını güzelce karıştırın. Siyah noktalarınızın olduğu bölgelere parmaklarınızla masaj yaparak, 5 dakika uygulayın ve ılık suyla yıkayın.

YUMURTA AKI

Yumurta akı siyah noktaların anında temizlenmesini sağlar. Yumurtanın beyazını ve sarısı ayırın. Ayırdığınız yumurta akını bir kapta köpürene kadar çırpın. Bir fırça yardımıyla elinizle ince bir tabaka halinde yüzünüze sürün. Dikdörtgen şeklinde birkaç tane kağıt peçete kesin ve bu peçeteleri siyah noktalarınızın olduğu çene, burun ve alın bölgenize yavaşça yapıştırın. Kuruduktan sonra peçete üzerinden ikinci tabakayı da uygulayın. Maske kuruduğunda yavaşça soyun ve ılık su ile yavaş yavaş yıkayın.

UZMANLAR UYARDI: SİYAH NOKTALARINIZI SAKIN SIKMAYIN!

Özellikle kadınların en büyük problemlerinden biri olan siyah noktalar, her gün düzenli olarak ciltte yağ üretiyor. Cilt üzerinde oluşan bu yağ, cildin nem dengesini korumaya yardımcı oluyor. Bazı kadınların ciltlerinde yağ bezeleri aşırı çalıştığından, cildin nem dengesi bozulabiliyor.

Bu durum, cilt üzerinde oluşan yağ hücrelerinin ölü deri ve kirle karışarak gözenekleri tıkamasına ve siyah noktaların cilt üzerinde üremesine neden oluyor. Özellikle burun derisinde oluşan gözenekler genellikle diğer bölgelere göre daha belli oluyor. Burun bölgesinde tıkanmış olan gözenekler ise zamanla daha da büyüyor. Bu nedenle, burun derisi mutlaka her gün düzenli olarak temizlenmelidir. Herkesin yaptığı ve yanlış olan ellerde siyah noktaları sıkmak yanlış bir davranıştır.

Kadınlar, siyah noktaları eğer evde temizleyecekse cilt öncelikle buhar yoluyla nemlendirilmelidir. Daha sonra çok az bir masaj yöntemi ile cilt tahriş edilmeden yavaş yavaş temizlenmelidir. Çünkü ciltteki siyah noktayı ellerle ve daha sert yöntemlerle sıkmak yaraların oluşmasına sebep olabiliyor. Ayrıca değişik türde maske işlemleriyle de gözenekler sıkılaştırabiliyor ve cilt derinlenmesine temizlenebiliyor.