Deri üzerinde oluşan morlukların sebebi kan toplanmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle damarlardaki kan toplanmasının ardından oluşan bu morluklar deri üzerinden zorlu yollarla çıkmaktadır. Bu yollardan olan morlukları giderebilmek için bazı küçük uygulamalrla da geçirmek mümkündür.

BOYUNDA BUZ KULLANIMI

Buz bir çok yarada ve şişlikte işe yaradığı gibi morluklar üzerinde de mucizeler yaratmaktadır. Boyunda oluşan mor görünümü giderebilmek için de olukça fazla kullanılan buzdan en iyi verimi alabilmek için 25 saniye kadar morlukların üzerinde bekletilmesi gerekiyor.

FIRÇA İLE GEÇİRME YÖNTEMLERİ

Morlukların çıkmasının temel sebebi kan dolaşımının iyi sağlanamamasın olmaktadır. Bu kan dolaşımını iyi sağlamak amacıyla morluk üzerinde masaj uygulamaları oldukça işe yaramaktadır. Temiz bir diş fırçasıyla yapacağınız dairesel masaj sonrasında kan dolaşımını hızlandırarak morluğun da giderilmesine yardımcı olacaksınız.

KAZIMA YÖNTEMİ

Bu yöntem biraz acılı olabilir, cildi gergin tutun ve madeni paranın kenarı ile hafifçe morluk üzerindeki ölü hücreleri kazıyın. Fakat kesinlikle yoğun bir baskı uygulamayın. Bu uygulama morluğun üzerinizde kalma sürecini ciddi manada kısaltacaktır.