Bölgesel kilolalrdan kurtulmanın bir diğer yolu da estetik cerrahiden geçmektedir. Estetik operasyonlar sayesinde daha hızlı ve etkili bir çözüme ulaşmak daha mümkündür. Yapmanız gereken tek şey estetik operasyon sonrasında cildinize çok iyi bakmak olmalıdır.

ULTRAVİTASYON SİSTEMİ

Ultrakavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır.

Kavitasyon denilen bu etki, yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırmaya çalışılır. Hamilelere, kalp hastaları ve kalp pili takanlara, yüksek tansiyon hastalarına, karaciğer ve böbrek ile ilgili bozuklukları bulunanlara uygulama yapılmaz. Vücudun her alanında oldukça etkilidir.

MEDİKAL OZON TEDAVİSİ

Ağrıların giderilmesinde, kronik yorgunluğun tedavisinde, bağışıklığın güçlendirilmesinde ve vücut direncinin artırılmasında oldukça faydalıdır. Ozonun uygulanmasının sakıncalı olduğu kişiler oldukça sınırlıdır. İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili bazı kalıtsal hastalıkları olan hastalara uygulama yapılmaz.