Bahçe işleri insanı günlük hayatın stresinden uzaklaştırır, doğanın tazeliği insanın adeta ruhuna işler. Ancak herkesin bahçeli bir evi olma imkânı yoktur ve bu isteğini balkon çiçekleri ile sürdürürler. İster bahçede olsun ister balkonda çiçek bakımı ile ilgili bilinmesi gereken belli püf noktaları vardır. 

BALKON VE BAHÇE ÇİÇEKLERİNE NASIL BAKILIR?

HER ÇİÇEĞE ÖZEL İLGİ

Balkon ve Bahçe Çiçeklerine Nasıl Bakılır? sorusundan önce bilmeniz gereken ilk şey hangi çiçeğe baktığınızdır ve bu çiçeğin nelerden hoşlandığıdır. Kış ve Senede iki kere gübresini değiştirmeniz yeterlidir. Elde ettiğiniz bu çeliği nemli kireçsiz toprağa ekerseniz yeni açelyalar elde edebilirsiniz

BAHÇE TOPRAĞINDA YETİŞTİRİLEBİLEN ÇİÇEKLER

Bahçe toprağında bitki yetiştirmek isteyenler petunyayı tercih etmelidir. Güneş veya çok aydınlık olması bu çiçekler için yeterlidir. Soğuk bu çiçekleri iyi etkilemez ve solmalarına sebep olur. Bir yıllık bir bitkidir. Üretimini sağlamak için tohum kullanmalıdır.

GÜNEŞ GÖRMESİNE İZİN VERİN

Zengin karışımlı bahçe toprağında sardunya çiçeği oldukça verimli bir şekilde yetişir. Güneşli yerleri sever ancak çiçek açtığında doğrudan güneş görmemesinde fayda vardır.