Yunanistan'ın başkenti Atina'daki Türk Hava Yolları'nın (THY) ofisine saldırı yapıldı. Olayı daha öncede Türkiye'nin Atina Büyükelçiliğine saldırmış olan ırkçı ve anarşist grup Ruvikonas sahiplendi. Gelen bilgilere göre, ofise girmeye çalışan bir grup çapulcu, girişteki cam kapıya zarar verdi fakat içeri girmedi.

OLAY YERİNDE İNCELEMELER DEVAM EDİYOR

Mesai saatinden önce gerçekleştiği için ofiste kimsenin bulunmadığı, saldırının maddi hasara yol açtığı bildirildi. Yunan polisinin olay yerinde incelemelerine devam ettiğini açıkladı.

SALDIRIYI ANARŞİSTLER ÜSTLENDİ

Olayı, daha önce Türkiye'nin Atina Büyükelçiliğine boyalı saldırıda bulunan anarşist ve ırkçı grup Ruvikonas sahiplendi.

Öte yandan THY, temmuz ayında yüzde 13.6’lık büyüme ile sunduğu koltuk kapasitesinde Avrupa’da Lufthansa’yı geçerek üçüncülüğe oturdu.

Havalimanı kapasitesinde ise İstanbul Atatürk Havalimanı Frankfurt’u geride bırakarak üçüncülüğe oturdu.

Öte yandan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Kurban Bayramı'nın 10 güne çıkmasını büyük bir mutlulukla karşıladıklarını söyledi.

Atatürk Havalimanı'nda gün içerisinde yoğun bir yolcu trafiği yaşandı. Bugün Atatürk Havalimanı'ndan gerçekleştirilecek seferlerde yeni bir rekorun gelmesi öngörülüyor. Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması Türk Hava Yolları'nın da yüzünü güldürdü.