Valilik kararıyla Yüksekova Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, projelerinin arasına 50 yıldır yaşanan içme suyu sorunu çözmek için 55 milyon liralık yatırımla yeni bir proje başlatıyor.

Yaklaşık 55 milyon liraya yapılması planlanan projede, farklı bölgelerde iş makineleriyle çalışmalarını yürüten yüklenci firma çalışanları, 2.5 kilometrelik kazı faaliyetlerinin ardından çelik boru döşendi.

Belediye Başkan Vekili Kaşıkçı, Yükseova'yı tekrardan yapılandırarak bir değişim sürecinin başlayacağını söyledi. Kaşıkçı, Yüksekova'nın artık terörle değil hizmetle anılmasını istiyoruz dedi. Çeşme suyunu gönül rahatlığıyla kullanamadıklarını söyleyen Kaşıkçı, şuan vatandaşlarımıza 13 kuyudan su veriyoruz dedi. Bu suyun hiçbir arıtma ve ilaçlamaya maruz kalmadan vatandaşlara verildi dedi.

Bu projeyle tam 200 bin kişinin su ihtiyacını karşılanacağı söylendi. Yüksekova'nın bütün mahalleri ve sokaklarının altyapıları yenilenerek 240 kilometrelik boru hatları döşenecek. Proje en kısa zamanda bitirilmesi hedefleniyor

Geleceği ön görerek proje yaptıklarını dile getiren Kaşıkçı, "50 yıllık sorunu çözüyoruz. Torunlarımıza sorun bırakmamak için çalışıyoruz. Temel kriterimiz bu." diye konuştu.