Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i, kimliği henüz tespit edilemeyen bir şahıs tarafından darbedilmeye çalışıldı. Saldırgan, silahını çıkardıktan sonra Büyükerşen'e ateş etmeye çalıştığı ögrenildi.

ESKİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA SİLAHLI SALDIRI GİRİŞİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haber merkezimize gelen bilgiye göre, Eski Bağlar Mahallesi Üniversitesi Caddesi'ndeki açık hava parkından yürüyerek geçen Yılmaz Büyükerşen, bu esnada bir iş yeri sahibiyle henüz sebebi bilinmeyen bir sebepden ötürü sözlü tartışma yaşandığı ifade edildi.

TARTIŞMA KAVGAYA DÖNÜŞTÜ

Tartışmanın kavgaya dönüştüğü esnada, iş yeri sahibinin yanında yer alan bir saldırgan, silahını çıkardıktan sonra Yılmaz Büyükerşen'a ateş etmeye çalıştı.

Çevredeki insanların araya girmesiyle beraber Yılmaz Büyükerşen yara almadan olay yerinden uzaklaştırılarak Eskişehir Haller Gençlik Merkezi'ne götürüldüğü ifade edildi.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk gönderildi. Kaçan saldırganın kimliğinin saptanabilmesi için ve yakalanması için çalışma başlatılırken, polis çevredeki güvenlik kamerası ve MOBESE görüntülerini incelemeye aldı.

Olay yerine gelen polis ekipleri meraklı kalabalığı dagıtmaya çalışırken Eskişehirli insanların anlayışsız tavırları polis ekiplerini çileden çıkardı.