Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in ölümüne dair otel odasındaki ilk görüntülerinin sosyal medya üzerinden paylaşılmasının ardından, Polis Başmüfettişi söz konusu durumla ilgilenmesi için görevlendirdi.

Beşiktaş'taki otel odasında ünlü sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz ile eski manken Filiz Aker'in ölümle sonuçlanan olayları hakkında yeni bir gelişme meydana geldi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ‘27 Ağustos 2017 tarihinde İstanbul'da 5 yıldızlı bir otel odasında Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in ölümü ile biten olayın ilk görüntülerinin sosyal medya üzerinden yayılması dolayısıyla; Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından konunun incelenmesi için Polis Başmüfettişi görevlendirilmiştir.‘ ifadesi kullanıldı.

FİLİZ AKER’İN ABİSİ NE DEDİ?

‘Kardeşimin parasını yediler. Dolandırdılar’ açıklamalarını yapan abi Sümer Bayer, ‘1.5 aydır otelde yaşıyordu. Ben cezaevinden çıktıktan sonra birlikte Boğaz’da gittik. Morali çok iyiydi. Olay günü de saat 16.17’de beni arayarak ‘Ben bugün Hollanda’ya gidiyorum. Yarın seni ararım’ dedi. Sonrasında beni abim aradı ve ‘Filiz, Vatan Şaşmaz’ı öldürmüş’ dedi. Ablamı ruh hastası sorunlu biri gibi gösterdiler. Özellikle de Dora Ercan. Filiz aklı başında ve ruh hastası olmayan biriydi. Olayın sebebi Filiz’in parasını geri alamamasıdır.” dedi.