Türkiye'den Almanya’ya kaçarak giden ve orada Alman pasaportu alan Can Dündar hakkında tamda beklenilen bir gelişme meydana geldi.

NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜNE ADAY

Fırsatını bulduğu her durumda Türkiye’nin aleyhine haberler çıkaran ve vatan hainliğini sürdüren Dündar, dün Oslo Barış Enstitüsü tarafından Nobel Barış Ödülü'ne aday olarak gösterildi.

ORHAN PAMUK DA NOBEL ALMIŞTI

Can Dündar'ın Nobel'e aday olarak gösterilmesi bundan seneler öncesinde Orhan Pamuk'un 'Türkiye, Ermenileri katletti' laflarından sonra Nobel Edebiyat Ödülü’ne sahip olmasını akıllara getirmedi değil.

CAN DÜNDAR HAKKINDA KIRMIZI BÜLTEN

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen terör soruşturması çerçevesinde hakkında "yakalama" kararı verilen eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile alakalı "kırmızı bülten" ve iade isteğinde bulunuldu.

Başsavcılık, merkez Bağlar ilçesinde 24 Nisan 2016'da Diyarbakır Esnaf ve Sanaatkarlar Odası Başkanlığı konferans salonunda yapılan bir konferansta konuşan Dündar hakkında bir süre evvel "terör örgütü propagandası yaptığı" iddiasıyla soruşturma başlattı.

Soruşturma çerçevesinde Başsavcılığın isteği üzerine 5. Sulh Ceza Hakimliği, Dündar hakkında "yakalama" kararı çıkarttı.