Bölücü terör örgütü üyeleri tarafından gerçekleştirilen saldırı eylemi neticesinde yaralanan Aydınlı Uzman Jandarma 4. Kademeli Çavuş Emrah Ceylan, bu gece saat 01.35 sularında tedavi gördüğü Van 100. Yıl Üniversitesi Hastanesinde şehit oldu. Şehidimizin, Denizli ilinde yaşayan ailesi, acı haberi yaralanmasından sonra geldikleri hastanede öğrendi. Şehidimizin Amasya’ da bulunan eşi Senem ve 11 yaşındaki oğlu Süleyman Ceylan’ ın da cenaze töreni için yola çıktığı belirtildi. 

SON YOLCULUĞUNA MEMLEKETTE UĞURLANACAK

Şehit Uzman Çavuş Emrah Ceylan' ın naaşı, Van’ da yapılacak askeri törenden sonra askeri uçak ile Denizli- Çardak Havaalanı' na getirilecek. Şehit uzman çavuş ikindi namazı sonrası köy mezarlığında son yolculuğuna uğurlanacak.Yine bu hafta içinde hain ve eli kanlı terör örgütü'nün yola döşediği mayın sonucu 2 askerimiz yaralanmış, 1 askerimiz ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehadet şerbetini içmişti.

YARALANAN ASKER KALDIRILDIĞI HASTANEDE ŞEHİT DÜŞTÜ

Karakoçan İlçesi' ne ait Yeşilbelen Köyü ile Bingöl il hududu arasında operasyon yapan güvenlik mensuplarına pusu kuran teröristlerin saldırısına uğramıştı.Çıkan çatışmada, açılan ilk ateş ile birlikte 2 askerimiz yaralanmış, Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken,  durumu ağır olan 1 askerimiz, doktorların tüm çabalarına rapğmen kurtarılamayarak şehadet şerbeti içmişti.