Van'da düzenlenen terör örgütü PKK/KCK'ya ilişkin operasyonda eli kanlı terör örgütü ile bağlarının olduğu tespit edilen 9 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, PKK/KCK'ya ilişkin gerçekleştirilen operasyonda adresleri belirlenen 9 farkı yerde emniyet güçleri arama çalışmaları yaptı.

Aramalarda, birçok örgütsel doküman ve dijital materyalin bulunduğu operasyonda L.S, R.A, S.B, S.Y, B.E, A.A, E.N, G.Ç. ve Y.E. yakalanarak emniyete götürüldü.

PKK’NIN YAPILANMASINA DEV BASKIN

İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bildiride, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının verdiği talimatla eli kanlı terör örgütü PKK ve KCK yapılanmasının ortaya çıkarılmasına ilişkin harekete geçen emniyet güçleri 5 ilde çalışma başlattı.

PKK’ya yardım etmek için dağda terörist yetiştirmek amacı ile eleman arama çalışmaları yaptığı ve PKK’ya para topladığı tespit edilen 21 kişinin yakalanmasına karar verildi. Belirlenen farklı adreslerde emniyet güçleri tarafından düzenlenen operasyonda 17 kişi ele geçirildi.

Arama yapılan adreslerde birçok dijital malzeme, örgütsel kitap ve doküman, örgüt taraftarı bez parçaları ile av tüfeği ve tabanca mermileri de bulundu.