Van' ın Çaldıran ilçesinde teröristler tarafından araziye kurulan patlayıcı tuzağın  infilak etmesi neticesinde bir güvenlik korucusu şehit oldu, bir güvenlik korucusu ise yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, ilçenin Tendürek Dağı bölgesinde dün gece eli kanlı terör örgütü PKK' ya yönelik devam eden operasyonda teröristler tarafından araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etti.

Yaşanan patlamada güvenlik korucuları İsmail Deniz ve Emrullah Çiçek yaralandı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi' ne kaldırılan güvenlik korucularından Deniz, şehit oldu, Çiçek' in tedavisi ise devam etmekte.

Geçtiğimiz hafta başında Elazığ' ın Karakoçan İlçesi ile Bingöl il hududu arasındaki kırsal arazide operasyon yapan güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada, 1 askerimiz şehit olmuş, 1 askerimiz ise yaralanmıştı.

YARALANAN ASKER, KALDIRILDIĞI HASTANEDE ŞEHİT DÜŞTÜ

Karakoçan İlçesi' ne ait Yeşilbelen Köyü ile Bingöl il hududu arasında operasyon yapan güvenlik mensupları, dün gece pusu kuran teröristlerin silahlı saldırısına uğramıştı. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi neticesinde çıkan çatışmada, açılan ilk ateş ile birlikte 2 askerimiz yaralanmış, Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken,  durumu ağır olan 1 askerimiz, doktorların tüm çabalarına rapğmen kurtarılamayarak şehadet şerbeti içmişti.