2017’nin ikinci çeyreğinde, Türkiye ekonomisinde meydana gelen büyüme oranı birçok Avrupa ülkelerini geride bırakarak yükseliyor.

TÜRKİYE AB ORTALAMASININ 2 KATI BÜYÜDÜ

Avrupa Birliği (AB 28) ülkelerinin senenin ikinci çeyreğindeki büyüme hesaplamaları yüzde 2,4 olarak görülürken, Türkiye aynı dönemde yüzde 5,1 oranıyla AB ortalamasından 2 kat daha fazla büyüdü.

ALMANLAR HAYRET EDİYOR

Türkiye'nin sahip olduğu büyüme rakamları Alman medyasını da meşgul etti.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında olan mevcut gerilimi ‘çatışma’ şeklinde belirten Alman Der Spiegel dergisi, büyüme oranlarının şaşkınlığında olduklarını ifade etti.

TÜRKİYE BÜYÜYOR

AB ülkelerinin senin ikinci çeyreğindeki büyüme ortalaması yüzde 2,4 olarak tamamlarken, Türkiye aynı dönemde yüzde 5,1'lik büyüme oranını yakalamış durumda. Türkiye, senenin ikinci çeyreğindeki büyümesiyle Avrupa ülkeleri arasında dördüncü sıraya oturdu.

Türkiye ekonomisi senenin ikinci çeyreğinde yakaladığı büyüme oranıyla Avrupa ülkelerinin çoğunu arkada bıraktı. Avrupa Birliği (AB 28) ülkelerinin senenin ikinci çeyreğindeki büyüme ortalaması yüzde 2,4 olarak gerçekleşirken, Türkiye aynı dönemde yüzde 5,1 ile bu oranın 2 katından fazla büyümüş durumda.


Türkiye bu büyüme oranlarıyla söz konusu dönemlerde Avrupa ortalamalarını geride bırakmış durumda.