Türkiye çapında sokak satıcılarına karşı son 3 ayda gerçekleştirilen operasyonlarda 775 kilogram esrar, 100 kilogram eroin, ve 166 bin 271 uyuşturucu hap ele geçirildiği açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü görevlilerinden alınan bilgiye göre, yurt çapında uyuşturucuyla mücadele dahilinde sokak satıcılarına karşı nisan, mayıs ve haziran aylarında 2 bin 721 operasyon yapıldı.

Gerçekleştirilen operasyonlarda, 775 kilogram esrar, 100 kilogram eroin, 166 bin 271 uyuşturucu hap, 12 bin 165 adet Hint keneviri, 6 kilogram kokain, 23,5 gram afyon, 10 kilogram metamfetamin ve 28 kilogram sentetik uyuşturucu ile uyuşturucu yapımında kullanılan 26 kilogram ham madde ele geçirildi.

Gözaltına alınan 5 bin 983 zanlıdan 2 bin 946'sı tutuklandı.

SON ZAMANLARDA ÇEVREMİZDE GENÇLERİN İÇLER ACISI DURUMU ARTTI

Sultanbeyli TEM otoyolu çevresinde aldıkları uyuşturucu amddenin tesiriyle kendini kaybeden gençlerin içler acısı durumu kameralara böyle takıldı. Güvenlik güçleri alanda uyuşturucu madde kullanan 8 kişiyi gözaltına aldı. 

Sultanbeyli’de kameralara takılan bir görüntü uyuşturucu ağına düşmüş gençlerin içler acısı durumunu bir kez daha gözler önüne serdi. Olay yerine intikal eden güvenlik ekipleri uyuşturucu madde kullanan 8 kişiyi gözaltına aldı.


Alınan bilgiye göre; Sultanbeyli Mehmet Akif Mahallesi TEM otoyolu çevresindeki ağaçlık bölgede sentetik uyuşturucu Bonzai kullanan gençler kendilerini kaybettiler. TEM otoyolu çevresinde uzanan gençleri gören etraftaki vatandaşlar olayı polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay mahalline intikal eden sağlık birimleri ve polis önce uyuşturucunun tesiriyle kendini kaybeden gençere müdahale etti. Çevrede incelemeler yapan polis ekipleri bu bölgede uyuşturucu madde kullandıkları belirlenen  8 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişiler polis merkezine götürülürken gençlerin içler acısı durumları kameralara yansıdı.

Kameralara takılan görüntülerde uyuşturucunun tesirindeki bir gencin TEM oto yolu kenarında yattığı görülüyor. Bir diğer gencin de biraz daha ileride kendinden geçmiş  baygın bir durumda  oturduğu kameralara yansıyor. Görüntülerde olay yerine gelen sağlık ekipleri ve polisin bonzainin etkisindeki gençlere yardımcı olmaya çalıştıkları görülüyor.