Trabzon Havaalanından kalkan 7 jetten oluşan Solo Türk ve Türk Yıldızları'nın Trabzon semalarındaki gösterisi izleyenlerin adeta nefesini kesti.

VATANDAŞLAR HAYRANLIKLA İZLEDİ


Maçka ilçesinde terör saldırında şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül anısına yapılan gösteriyi çok sayıda vatandaş sahilden ve Ayasofya Cami'nin bulunduğu çimenlik alanda oturarak izledi.

35 DAKİKALIK NEFES KESEN GÖSTERİ


Türk Yıldızları'nın hemen hemen 35 dakika devam eden gösterisinde, jetlerin gökyüzüne doğru dönerek tırmanması, birbirlerine yaklaşarak ilerlemeleri, bıraktıkları dumanla kalp oluşturmaları ve yüksek sürat geçişi de izleyenler tarafından uzun süre alkışlandı.

UÇUŞLAR ŞEHİTLERE ADANDI


Gösteri bitiminde telsizle irtibat kurarak Trabzonlulara seslenen Trabzonlu Hava Pilot Binbaşı Osman Yığcı da "Uçuşumuzu tüm şehitlerimize adıyoruz. Ruhları şad olsun” ifadelerini kullandı.

Gösteri pilot Yığcı'nın alçak uçuşla kalabalığı selamlısıyla sona erdi. Heyecan dolu anlar yaşayan vatandaşlar da ellerinde Türk bayraklarını sallayarak pilotlara karşılık verdi.

Gerçekleştirilen bu anlamlı gösteri, şehitlerin ailelerine de duygu dolu anlar yaşattı. Evlatlarını bir kez gözleri önüne getiren aileler, yapılan gösteriler karşısında göz yaşlarını tutamadı.