Türk Silahlı Kuvvetleri, Azez'in Mare mevkisinde PYD tarafından yapılan silahlı saldırıya topçu birlikleriyle karşılık verdi. Türk topçularının yaptığı top atışları sonrası bölgeden yükselen dumanlar Kilis sınırından da görülüyor. 

Kilis'in karşısındaki Suriye'nin Azez şehirinin güneyindeki Ayn Daknah köyü civarında Özgür Suriye Ordusu kuvvetleri ile terör örgütü PYD arasında çatışma yaşandı. Süren çatışmalar esnasında oluşan patlamalardan sonra yükselen dumanlar Kilis tarafından da görülmeye başladı. Bu arada PYD önetimindeki bölgeden Türkiye sınırına yakın noktaya yapılan taciz ateşine de sınır birlikleri tarafından topçu atışıyla karşılık verildi.

Türkiye hududuna yakın noktadaki Azez'in yönetimini elinde tutan ÖSO birlikleri, öğle saatlerinde ilçenin birkaç kilometre güneyindeki PYD kontrolündeki Ayn Daknah Köyü'ne saldırı düzenledi. ÖSO birliklerinin saldırısına PYD'lilerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışmalar esnasında sık sık bölgeden patlama sesleri gelirken, patlamalardan sonra yükselen dumanlar da Kilis sınırından görüldü.

TACİZ ATEŞİNE ANINDA KARŞILIK

Diğer taraftan öğleden sonra terör örgütü PYD'nin denetimindeki bölgeden Türkiye sınırına taciz ateşi açıldı. Taciz ateşinden sonra sınırda bulunan birlikler, saldırının gerçekleştirildiği PYD kontrolündeki bölgeye angajman kuralları dahilined topçu atışıyla karşılık verdi. Sınır birliklerinin misliyle yaptığı topçu atışının ardından Suriye'deki PYD bölgesinden yükselen dumanlar da yine Türkiye tarafından görüldü.