15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında Türkiye' nin iletişimini kesmek isteyen eli kanlı terör örgütü FETÖ'cü darbecilerin hedefleri içerisinde ülkenin en stratejik kurumlarından Türk Telekom da mevcuttu. Şirket, 15 Temmuz' un yıldönümüne az bir zaman kala, Ankara' daki Ulus binasının işgal görüntülerini ilk kez kamuoyu ile paylaştı. Güvenlik kameralarının hain darbe girişiminde yaşananları anbean gözler önüne serdiği görüntülerde, bir taraftan darbeciler, diğer bir taraftan kahraman askerler ve Polis Özel Harekat (PÖH) timlerinin çatışmaları görülüyor.

KARŞI KOYAN OLURSA VURURUM TEHDİDİ SAVRULDU

Kaydedilen görüntülere göre, hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz' da saat 22.17' de bir otobüs dolusu darbeci asker, Türk Telekom binası önüne geldi. Binanın farklı yöndeki kapılarından içeriye giren hain darbeciler, kapıdaki güvenlik görevlilerini, silahlarını alarak etkisiz hale getirdi.

MESCİDE POSTALLARI İLE GİRDİLER

Binanın tüm katlarına yayılan hain darbeciler her kapıyı açarak kontrol etti. eli kanlı terör örügüt FETÖ'cü askerlerin nöbet beklediği yerlerden biri de binanın mescidiydi. Darbeciler mescide postallar ile girmekte tereddüt göstermedi. 

DARBECİLER KAÇAMADAN YAKALANDI

Kayıt altına alınan görüntülerde, zemin katta nöbet tutan darbeci askerlerden birinin, Özel Harekatçıların gelişini fark edince kapıdan bakıp geri çekilmesi, fakat bir süre sonra hareket algılayan otomatik kapıya yeniden yaklaşınca Özel Harekat timlerinin açtığı ateşle vurulması da yansıdı. Kafasını sıyıran kurşunla yere düşen hain FETÖ'cü asker kıskıvrak yakalandı.