Ortaköy'de 39 kişiyi katleden DEAŞ'lı terörist, dün gece İstanbul'da düzenlenen operasyon kapsamında sağ olarak ele geçirildi. Süreci büyük bir titizlikle yürüten Emniyet Teşkilatı, Esenyurt'ta düzenlenen operasyonu başarıyla tamamladı. Hükümet yetkilileri, 'Emniyet Teşkilatını Kutluyorum' ifadeleriyle Türk polisini tebrik etti.

İstanbul Ortaköy'de yılbaşı gecesi bir gece kulübüne düzenlenen saldırının faili olduğu iddiasıyla aranan Abdülgadir Masharipov'un Esenyurt'ta dün gece yakalandığı bildirildi.

Bir üst düzey emniyet yetkilisinden edinilen bilgiye göre, Reina saldırganı yakalamak için Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde özel ekip kurulduğu öğrenildi. Özel ekip saldırıdan sonra geçen 16 gün boyunca saldırganın İstanbul'a geldiği günden itibaren yaklaşık olarak 100 bin saat güvenlik kamerası görüntüsünü inceledi. Polis ekipleri yaptığı takiple örgüte ait çok sayıda uyuyan hücreyi belirlediği öne sürüldü.

Hükümet yetkilileri tebrik etti

Hükümet yetkilileri operasyonun başarıyla tamamlanmasının ardından resmi Twitter hesapları üzerinden Türk polisi için tebrik mesajları yayımladı. Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan ilk tebrikler geldi.

Istanbul'da 39 masum cana kıyan azılı teröristi yakalayan
Bakanımız ve ekibini tebrik ediyorum

 

Ortaköy'deki katliamın failini yakalayan polisimizi tebrik ediyorum. Terör ve arkasındaki güçlerle savaşımız sonuna kadar devam edecek.

İstanbul Reina'daki terör saldırısını yapan teröristi yakalayan İçişleri Bakanımıza ve kolluk güçlerimize tebrik/teşekkürlerimi iletiyorum..

Reina saldırganını ele geçiren, başta Bakanımız @suleymansoylu'ya, emniyet ve istihbarat teşkilatlarımıza Milletimiz adına teşekkür ediyorum