Ülke çapında devam eden eli kanlı terör örgütü PKK’ya yönelik çalışmalarda, Ağrı ilinin Tendürek Dağı kırsalında düzenlenen hava destekli operasyonda 5 PKK mensubu öldürüldü.

Ağrı valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Ağrı Jandarma Komutanlığı tarafından, Tendürek Dağı’nın güney bölgesinde yer alan Keçitepe kırsalında dağlık bölgede erzak ve mühimmat arayışında olan 5 terörist tespit edildi.

Teröristlere ilişkin düzenlenen hava destekli operasyonda 5 terörist güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi. Arazide teröristlere ilişkin çalışmalar sürdürülüyor.

TSK TERÖRİSTLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

Konya'da terör örgütü PKK/KCK'ya ilişkin gerçekleştirilen operasyonda 11 terörist emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi timleri tarafından, eli kanlı terör örgütü PKK’ya ilişkin Konya merkezinde belirlenen 17 adrese sabahın erken saatlerinde operasyon yapıldı.

İçlerinde bayanlarında yer aldığı zanlılar, önce sağlık kontrollerinin yapılması için Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldüler. Ardından güvenlik güçleri tarafından ifadelerinin alınması için emniyete götürüldüler.

BAKAN AÇIKLADI

Diğer yandan, Bakan Soylu “Terör hususunda insanlarımız rahat olsun. Bilhassa insansız hava araçları terör örgütlerinin topyekun dolaşmasına engel teşkil etmektedir. 2’li ya da 3’lü gruplara ayrıldılar. Bizde sahaya iyi bir şekilde yayıldık. Özellikle Eylül, Ekim ve Kasım aylarında çok daha yüksek bir terörle mücadeleyi vatandaşımız bizden beklesin.