TSK tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türk Silahlı Kuvvetleri bugüne dek hiçbir sivil, masum vatandaşımıza karşı zarar verecek uygulama içinde olmamıştır. 31 Ağustos 2017 tarihinde Hakkari Oğulköy kırsalında SİHA ile icra edilen operasyonda da aynı esas ve usuller uygulanmıştır.

İcra edilen etkinlikler çerçevesinde, 1 Ocak-10 Eylül 2017 tarihleri arasında insansız hava aracı/insanlı keşif uçağı (İHA/İKU) destekli toplam 562 kara ve hava operasyonu gerçekleştirilmiştir. Bu operasyonlar sonucunda yurt içinde 986, sınır ötesinde 867 terörist olmak üzere toplam bin 853 terörist etkisiz hale getirilmiştir. İcra edilen operasyonlarda toplam 887 sığınak, barınak imha edilmiş, bin 105 mayın/EYP, bin 943 değişik tipte silah ve 638 bin 462 muhtelif cins ve çapta mühimmat ele geçirilmiştir."

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan bu açıklamanın ardından CHP'nin yine suyu bulandırmaktan, boş atıp dolu tutturmaktan başka bir amacının olmadığı bir kez daha gözler önüne serildi.

Önce CHP'li vekil Sezgin Tanrıkulu SİHA'larla sivillerin vurulduğunu açıklamış ardından da Kemal Kılıçdaroğlu daha ileriye giderek terörist bile olsalar ellerinde silah yoktu açıklamasını yaptı. Ancak bu açıklamalar sadece CHP'nin bazı terör örgütlerine ne denli yakın olduğunu bir kez ortaya çıkarmaktan başka bir işe yaramadı.