Adana' da helikopter ile desteklenen harekatta, bölücü zihniyete sahip eli kanlı terör örgütü PKK' nın uzantısı olan KCK için faal bir şekilde eylemler gerçekleştirdiği tespit edilen 20 şahıs yakalandı. Edinilen bilgiler doğrultusunda, emniyet güçleri, eli kana batmış terör örgütü olan PKK'nın diğer uzantısı olan KCK için faaliyette bulunduğu saptanan 30 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı. Bu şahıslardan 20' si yakalandı.

UZUN MENZİLLİ SİLAHLAR İLE SOKAKLARDA GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

İl merkezinde evvelden belirlenen adreslere güneş daha doğmadan şafak  saatlerinde eş anlı  yapılan baskında, polis helikopteri ile hava destekli bir şekilde gerçekleştirildi. Asayiş, Kaçakçılık ve Organize Suçlar ile Mücadele, Narkotik ve Özel Harekat ekiplerinin de bulunduğu uygulamalarda, emniyet güçleri sokak başlarında uzun namlulu silahlar ile güvenlik tedbiri aldı.

20 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Operasyon bağlamında 20 şüpheli gözaltına alındı. Kaçak 10 şahsın yakalanması adına çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Zanlıların adreslerinde yapılan incelemeler neticesinde dijital materyal ve örgütsel doküman ele da geçirildi. Adana Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünden geçirilen terörist gruba mensup hainler, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.